Menu główne
Domowy cukier waniliowy (cukier z prawdziwą wanilią)

Uwielbiam unoszący się zapach wanilii w powietrzu bądź też słodkie przekąski z jego dodatkiem. Obecnie w sprzedaży istnieje zamiennik cukru waniliowego tzw. cukier wanilinowy, który uzyskamy poprzez zmieszanie cukru z waniliną czy etylowaniliną. Dłuższy czas niestety tkwiłam w tym błędzie, ale postanowiłam to zmienić. Od dziś używam w kuchni wyłącznie domowego cukru z prawdziwej wanilii, który ma niebywałe walory smakowe jak i też zapachowe. Zachęcam do zmiany na lepsze. Przygotowanie domowej wersji nie wymaga czasu ani specjalistycznej wiedzy, wystarczy zaledwie cukier kryształ oraz prawdziwa laska wanilii. Zapraszam.

Składniki:

  • 2 szklanki cukru kryształu
  • 2 laski prawdziwej wanilii firmy Skworcu

Wykonanie:

  1. Cukier kryształ umieszczamy w blenderze i miksujemy do momentu kiedy kryształki cukru będą mniejsze.
  2. Do słoiczka wsypujemy najpierw jedną szklankę cukru, do której dorzucamy nasionka z laski wanilii (należy ją przekroić wzdłuż).
  3. Tak samo postępujemy z drugą laską i łączymy z pozostałą ilością cukru.
  4. Na koniec należy wszystko dokładnie połączyć (ziarenka wanilii będą widoczne w cukrze) i umieścić puste laski wanilii (można je na 2 czy 3 części przeciąć), dzięki czemu nasz cukier nabierze doskonałego aromatu.
  5. Tak przygotowany cukier należy przechowywać w szafce, szczelnie zamknięty.
  6. Po upływie tygodnia powinien już uzyskać swoje właściwości.

Smacznego!

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Wypowiedź pokaże się po zaakceptowaniu jej przez właściciela serwisu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. PrzysmakiEwy.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook